Hakkımda

1979 yılında İzmir’de doğdum. İlkokul – Ortaokul – Lise öğrenimimi İzmir’de tamamladıktan sonra üniversiteyi Ankara Gazi Üniversitesi’nde okudum. 2001 yılından beri Bilgisayar öğretmeni olarak görev yapmaktayım. Üniversite, Lise, İlkokul, Okul öncesi olmak üzere tüm kademelerde ders verdim.

2018 yılından beri Robotik Kodlama ile ilgileniyorum. Gerek kendi geliştirdiğim projeler gerekse danışmanlığını yaptığım projeler ile başta Teknofest olmak üzere yerel ve ulusal bir çok farklı yarışmaya katıldım. 2019 – 2020 – 2021 yıllarında Teknofest Teknoloji Festivalinin farklı yarışma kategorilerinde finalist olarak yer aldım.

Temel Robotik, Bilgisayar Destekli Tasarım, Görsel Programlama, Delphi, Python, Kriptografi, Yapay Zeka ve Apple Teacher başta olmak üzere alanım ile ilgili birçok sertifikaya sahibim.

Son iki yıldır okul öncesi ve ilokul öğrencilerine yönelik robotik kodlama eğitimi üzerine yoğunlaştım. 3 yaşından 18 yaşına kadar farklı yaş gruplarında bir çok öğrencim oldu. Anaokul ve ilokul seviyesinde üstün yetenekli çocuklara kodlama ve robotik eğitimi verdim.

Matatalab ile Bilgisayarsız kodlama, Lego WeDo – Lego Spike ile Blok Tabanlı Kodlama, Microbit Kodlama, Codey Rocky ile Yapay Zeka Etkinlikleri gibi çeşitli eğitim materyalleri ile eğitimler veriyorum.

Aynı zamanda Scratch – Scratch Junior gibi Blok Tabanlı programlama araçları ve PictoBlox ile Blok tabanlı yapay zeka uygulamaları eğitimleri veriyorum.

Yaş gruplarına ve öğrenci seviyesine göre Temel Elektronik ve Arduino eğitimleri vererek öğrencilerim ile birlikte Arduino tabanlı projeler geliştiriyorum.

Bu eğitimler ile eleştirel düşünme, yaratıcılık, problem çözme, deneyerek – yaparak öğrenme, sorgulama, araştırma yapma ve buluş konularında çocukların becerilerini arttırarak; tüketen değil üreten bireyler olarak yetişmelerine yardımcı olmak, yapılacak projelerle de öğrencimin yeteneklerinin farkına varması ve özgüvenlerinin artmasına katkı sağlamayı amaçlıyorum.

(Visited 6 times, 1 visits today)